Նախկին բարձրաստիճան պաշտոնատար անձի կողմից ենթադրվող երկու կոռուպցիոն հանցանքների դեպքերի առնչությամբ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթով դատախազը կայացրեց արդարացման հիմքով քրեական հետապնդում չիրականացնելու որոշումներ՝ այսպիսով արդարացնելով մեր վստահորդին
• Նախկին բարձրաստիճան պաշտոնատար անձի կողմից ենթադրվող երկու կոռուպցիոն հանցանքների դեպքերի առնչությամբ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթով դատախազը կայացրեց արդարացման հիմքով քրեական հետապնդում չիրականացնելու որոշումներ՝ այսպիսով արդարացնելով մեր վստահորդին
the-prosecutor-decided-not-to-prosecute-two-corruption-cases
14.05.2024թ. ՀՀ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քրեական վարույթ էր նախաձեռնվել նախկին բարձրաստիճան պաշտոնատար անձի կողմից պաշտոնեական լիազորությունների անցման ու դրանցով համայնքին էական գույքային վնաս պատճառելու ենթադրյալ հանցավոր դեպքերի կապակցությամբ:
Հիշյալ քրեական վարույթի օրինականությունը հսկող դատախազի կողմից 01.08.2024թ. և 23.08.2024թ. կայացվել են մեր վստահորդի նկատմամբ արդարացման հիմքով քրեական հետապնդում չիրականացնելու մասին՝ նրան վերագրվող արարքները նրա կողմից կատարված չլինելու՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 12-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով նախատեսված հիմքով:

The prosecutor decided not to prosecute two corruption cases involving a former high-ranking official, leading to our client’s acquittal, as reviewed by the Anti-Corruption Committee.
• The prosecutor decided not to prosecute two corruption cases involving a former high-ranking official, leading to our client’s acquittal, as reviewed by the Anti-Corruption Committee.
the-prosecutor-decided-not-to-prosecute-two-corruption-cases
On 14.05.2024, criminal proceedings were initiated at the RA Anti-Corruption Committee in connection with alleged criminal acts of abuse of official authority and causing significant property damage to the community by a former high-ranking official.
The prosecutor overseeing the legality of the aforementioned criminal proceedings made decisions on 01.08.2024 and 23.08.2024 not to prosecute our client because the acts attributed to him were not committed by him, by Article 12, Part 1, Clause 1 of the RA Criminal Procedure Code.