Հաղթանակ մեր վստահորդ Ա.Հ.-ի գործով՝ ում մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ սահմանն ապօրինի հատելու համար
2024 թվականի սեպտեմբերի 30-ին Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ավարտվեց մեր գրասենյակի փաստաբաններ Անդրանիկ Մնացականյանի և Արսեն Սարդարյանի վստահորդ Ա.Հ.-ի և մյուս երկու մեղադրյալների վերաբերյալ քրեական գործի դատաքննությունը:
Նշված քրեական գործով Ա.Հ.-ին մեղադրանք էր ներկայացված ՀՀ քրեական օրենսգրքի 469-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված ծանր հանցագործության՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանն ապօրինի հատելու համար:
Հրապարակված դատավճռով դատարանը Ա.Հ.-ի և քրեական գործով անցնող մյուս երկու մեղադրյալների նկատմամբ ազատազրկման ձևով նշանակված պատիժը պայմանականորեն չի կիրառել և սահմանել է փորձաշրջան:
Շնորհակալ ենք դատավոր Արմեն Շիրոյանին՝ օրինական դատավարություն անցկացնելու և մարդասիրական դատական ակտ կայացնելու համար:

Победа по делу нашего клиента А.Х., обвиняемого в незаконном пересечении границы Республики Армения
• Победа по делу нашего клиента А.Х., обвиняемого в незаконном пересечении границы Республики Армения
andranik-arsen
30 сентября 2024 года в суде первой инстанции общей юрисдикции Лорийского региона завершился судебный процесс по делу нашего клиента А.Х. и еще двух обвиняемых, который вёлся адвокатами Андраником Мнацаканяном и Арсеном Сардаряном. В этом уголовном деле А.Х. был обвинён в соответствии со статьёй 469, частью 3, пунктом 2 Уголовного кодекса Республики Армения в тяжком преступлении — незаконном пересечении государственной границы Республики Армения группой лиц по предварительному сговору. Согласно опубликованному вердикту, суд условно не применил назначенное наказание в виде лишения свободы к А.Х. и другим двум обвиняемым, вместо этого назначив испытательный срок. Благодарим судью Армена Широяна за проведение законного судебного разбирательства и вынесение гуманитарного судебного акта.