Արտասահմանյան ընկերությունը կկարողանա իրացնել իր դատական պաշտպանության իրավունքը ՀՀ-ում
«Էլ Էս Էյ» իրավաբանական ընկերությունը ներկայացնում է նաև օտարերկյա իրավաբանական անձանց շահերը ինչպես վեճերի լուծման արտադատական փուլում, այնպես էլ ՝ ՀՀ դատարաններում։
Հերթական անգամ օտարերկյա դատական ակտի ճանաչման և կատարման թույլատրելու վերաբերյալ դիմումը երկու և ավելի անգամ վերադարձվում էր ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի քաղաքացիական դատարանի կողմից՝ ձևական և տեխնիկական բնույթի պահանջներով, որոնք վերաբերում էին օտարերկրյա պետական մարմինների կողմից տրված փաստաթղթերի բովանդակությանը։ Բողոքարկելով ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի քաղաքացիական դատարանի դիմումը վերադարձնելու որոշումը վերաքննության կարգով, ի վերջո գրանցվեց հաջողություն և վերացվեց վերադարձի վերաբերյալ որոշումը։
Նման որոշման ընդունումը կարևոր է օտարերկյա քաղաքացիաիրավական սուբյեկտին իր իրավունքներն ու օրինական շահերը ՀՀ դատարաններում պաշտպանելու հնարավորությունից չզրկվելու համար, ինչը կարող է բացասական կերպով անդրադառնալ ՀՀ-ում գործող առևտրային սուբյեկտների և օտարերկյա առևտրային սուբյեկտների առևտրային հարաբերությունների վրա:

Иностранная компания сможет реализовать свое право на судебную защиту в Армении
Адвокатская контора «LSA» также представляет интересы иностранных юридических лиц как на досудебной стадии разрешения споров, так и в судах Армении.
В очередной раз заявление о признании и исполнении иностранного судебного акта было возвращено Гражданским судом первой инстанции общей юрисдикции два и более раза по формальным и техническим требованиям, связанным с содержанием документов, выданных иностранными государственными органами. Обжаловав в апелляционном порядке решение Гражданского суда первой инстанции о возврате заявления, в конечном итоге удалось добиться успеха, и решение о возврате было отменено.
Принятие такого решения важно для того, чтобы иностранный гражданско-правовой субъект не был лишен возможности защищать свои права и законные интересы в судах Армении, так как это могло бы негативно сказаться на торговых отношениях между коммерческими субъектами, действующими в Армении, и иностранными коммерческими субъектами.