Վարչական դատարանը պարտավորեցրեց Երևանի քաղաքապետարանին ճանաչել մեր վստահորդի սեփականության իրավունքը
• Վարչական դատարանը պարտավորեցրեց Երևանի քաղաքապետարանին ճանաչել մեր վստահորդի սեփականության իրավունքը
Մեր գրասենյակի վստահորդ Ա.Գ.-ն դիմել էր Երևանի քաղաքապետարան՝ խնդրելով վերականգնել իրեն պատկանող բնակելի տան և դրա համար առանձնացված հողամասի հողհատկացման հիմքերը: Սահմանված ժամկետում Երևանի քաղաքապետից այդպես էլ պատասխան չստանալով՝ փաստաբան Էդգար Այվազյանի կողմից հայցադիմում է ներկայացվել ՀՀ վարչական դատարան: Վարչական դատարանը 2025թ. ապրիլի 7-ին, քննելով հայցադիմումը, ամբողջությամբ բավարարել է այն՝ պարտավորեցնելով Երևանի քաղաքապետին տրամադրել մեր վստահորդի սեփականության իրավունքը վերականգնելու վերաբերյալ որոշումը /վարչական գործ թիվ ՎԴ/7416/05/24/:

The Administrative Court Obliged the Yerevan Municipality to Recognize Our Client’s Property Rights
• The Administrative Court Obliged the Yerevan Municipality to Recognize Our Client’s Property Rights
Our client, A.G., had applied to the Yerevan Municipality, requesting the restoration of the grounds for the residential house and the allocated land plot that belong to him. After not receiving a response from the Mayor of Yerevan within the prescribed time, lawyer Edgar Ayvazyan filed a lawsuit with the Administrative Court of the Republic of Armenia. On April 7, 2025, the Administrative Court, having examined the lawsuit, fully satisfied it, obliging the Mayor of Yerevan to issue a decision to restore our client’s property rights (administrative case No. ՎԴ/7416/05/24).