«ԼՈՈՒ ԸՆԴ ՍԹՐԱԹԵՋԻ ԸԴՎԱՅՍՐՍ» փաստաբանական գրասենյակը մասնագիտացված ծառայություններ է մատուցում անձանց խախտված իրավունքների վերաբերյալ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան (ՄԻԵԴ) գանգատներ կազմելու և ներկայացնելու ոլորտում:
Փորձառություն և մասնագիտական թիմ
Մեր փաստաբանները՝ Էդգար Այվազյանն ու Քրիստինա Սարդարյանը, հարուստ փորձ ունեն ՄԻԵԴ գանգատներ ներկայացնելու հարցում: Գրասենյակի փաստաբաններից Ի.գ.թ. Արսեն Սարդարյանը Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղում դասավանդում է «Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանի նախադեպերի ազդեցությունը Հայաստանի Հանրապետության իրավական համակարգի վրա» թեմայով:
Պաշտպանվող իրավունքները Եվրոպական կոնվենցիայով
Մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների եվրոպական կոնվենցիան պաշտպանում է բազմաթիվ հիմնարար իրավունքներ, ներառյալ՝
- Արդար դատաքննության իրավունք
- Ազատության իրավունք
- Մտքի, խղճի, կրոնի, հավաքների ազատություն
- Անձնական կյանքի անձեռնմխելիություն
- Սեփականության իրավունք
- Խոշտանգումների արգելք
- Կյանքի իրավունք
- Հարկադիր աշխատանքի և կրկնակի դատապարտման արգելք
Իրավական աջակցություն և ներկայացուցչություն
Եթե Ձեր հիմնարար իրավունքները խախտվել են, մեր փորձառու փաստաբանները կարող են պաշտպանել դրանք ինչպես ներպետական ատյաններում և Սահմանադրական դատարանում, այնպես էլ ՄԻԵԴ-ում՝ համապատասխան դիմում-գանգատ ներկայացնելով:
Մատչելիություն և ազդեցություն
Գրասենյակի փորձառու իրավաբանները կազմում են ՄԻԵԴ դիմում-գանգատները Բարձր դատարանի աշխատանքային լեզուներով, ինչը դարձնում է դրանք ավելի մատչելի ՄԻԵԴ դատավորների համար։ Եվրոպական դատարանի որոշումները կարևոր դեր են խաղում Հայաստանի Հանրապետության իրավական համակարգի զարգացման գործում, ինչի վկայությունն են Սահմանադրական և Վճռաբեկ դատարանների որոշումները, որոնք հաճախ հղում են կատարում Եվրոպական դատարանի նախադեպային որոշումներին:

Составление и подача жалоб в ЕСПЧ
Юридическая фирма «ЛОУ ЭНД СТРАТЕДЖИ ЭДВАЙСЕРС» предоставляет специализированные услуги по составлению и подаче жалоб в Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) по вопросам нарушений прав граждан.
Опыт и профессионализм
Наши адвокаты, Эдгар Айвазян и Кристина Сардарян, обладают значительным опытом в подаче жалоб в ЕСПЧ. Кроме того, один из ведущих специалистов фирмы, Арсен Сардарян, читает лекции на тему «Влияние прецедентов Европейского суда по правам человека на правовую систему Республики Армения» в Ереванском филиале Московского государственного университета имени Ломоносова.
Защищаемые права по Европейской конвенции
Европейская конвенция о защите прав человека и основных свобод охватывает множество фундаментальных прав, в том числе:
• Право на справедливое судебное разбирательство
• Право на свободу
• Свободу мысли, совести и религии
• Права на неприкосновенность частной жизни, собраний и собственности
• Запрет на пытки
• Право на жизнь
• Запрет на принудительный труд и повторное судебное разбирательство
Юридическая помощь и представительство
В случае нарушения ваших фундаментальных прав наши опытные юристы могут защитить их на всех уровнях судебной системы Армении, включая Конституционный суд, а также подать соответствующую жалобу в ЕСПЧ для обеспечения справедливости.
Доступность и влияние
Адвокаты нашей фирмы составляют жалобы в ЕСПЧ на рабочих языках Большой палаты, что делает их более доступными для судей ЕСПЧ. Решения Европейского суда играют важную роль в развитии правовой системы Республики Армения, о чем свидетельствуют ссылки на прецеденты ЕСПЧ в решениях Конституционного суда и Кассационного суда.